Вибір лінолеуму для спортивного залу

Величезне значення при заняттях в залі має підлогове покриття. При його виборі увагу варто звертати не тільки на зовнішній вигляд і структуру. Необхідно враховувати жорсткість, амортизацію, товщину покриття, які характеризують його зносостійкість. Для цієї мети відмінно підійде лінолеум. Цей вид покриття кардинально відрізняється від підлогового матеріалу в квартирах. Даний вид спортивного вироби володіє антиковзаючими властивостями, що дуже важливо при різних спортивних змаганнях. Він універсальний, простий в укладанні, стійкий до зносу і різного роду пошкоджень. Колись в спортивних залах використовувалися дошки, але вони збирали в щілинах бруд і пил. Завдяки використанню нового настилу ця проблема зникла.

Характеристика лінолеуму для спортзалу

Лінолеум для спортзалу купитиЦе полімерне покриття володіє амортизаційними властивостями, зменшує ковзання. Завдяки багатошаровій структурі має відмінні технічні характеристики.

Лінолеум складається з спіненого ПВХ, який надає йому еластичності. Також спортивне покриття має ще один шар - скловолокно (воно надає міцності). Ще в складі лінолеуму є полівінілхлорид (забарвлений) і поліуретан. Пофарбований ПВХ збільшує зносостійкість, а поліуретан надає довговічності.

Технічні характеристики лінолеуму:

  • рулон шириною від 1.4 до 8.3 м;
  • захисний прошарок має товщину до 0.8 мм;
  • колір лінолеуму від сірого до помаранчевого;
  • ширина рулону - 2-4 м;
  • стирання покриття - до 0.13 г / м ^ 2;
  • вертикальний відскок м'яча - 100%.

Для цього спортивного покриття характерні - еластичність, пружність, відмінне зчеплення взуття з підлогою. Завдяки еластичності досягається 100% відскік м'яча. Хороше зчеплення зменшує падіння спортсменів, їх травмування.

Структура лінолеуму

Спортивний лінолеум складається з ряду різних верств (їх від 3 до 6). Кожен з них виконує свою функцію. Завдяки спіненого полівінілхлорида досягається правильний відскік м'яча, збільшуються амортизація підлогового покриття. Іноді ПВХ замінюють штучним каучуком або натуральної пробкою. Полівінілхлорид добре витримує механічні навантаження. Якщо він використовується в чистому вигляді, то може повертатися до первісної форми (якщо вплив був недовгим).

Міцність лінолеуму досягається за рахунок шару скловолокна. Ця характеристика дає можливість уникнути деформацій на підлозі. Даний шар стабілізує розмір підлогового покриття.

Поліуретан є самим верхнім шаром лінолеуму. Це покриття скорочує зношування статі спортзалу, утримує забруднення і виконує протиковзку функцію. Для спортивного лінолеуму використовують спеціальний поліуретан, який має високий коефіцієнт тертя, за рахунок цього він і виконує свої функції.