ПВХ плитка для підлоги

ПВХ плитка - це підлогове покриття, яке користується великою популярністю серед споживачів. Використовують матеріал для укладання, як в житлових, так і в нежитлових приміщеннях. Плитка стійка до механічних навантажень, тому вона не деформується навіть в місцях з великою прохідністю. Міцність плитки забезпечена додатковим захисним шаром, завдяки якому підлогове покриття відрізняється зносостійкістю і довговічністю.

Плитка ПВХ - це знахідка для дизайнерів, адже вона представлена ​​в широкому асортименті естетичних рішень. Тому її можна використовувати в якості підлогового матеріалу в приміщенні з будь-яким видом інтер'єру.

Що вибрати: ПВХ плитку або лінолеум?

ПВХ плитка, в порівнянні з лінолеумом ПВХ, має ряд переваг. А саме:

 • плитку простіше перевозити і переносити;
 • якщо на підлогове покриття з плитки ПВХ з'явився дефект, немає необхідності робити заміну всього покриття. Досить замінити один пошкоджений елемент;
 • з плиткою можна пофантазувати, проявити свій дизайнерський талант. Її можна монтувати в бажаної вами черговості, поєднувати між собою кілька варіантів плиток і т.д .;
 • плитка відмінно зарекомендувала себе в приміщеннях, де відзначений дуже високий рівень вологості. Крім того, що вона не псується, якщо на неї потрапляє волога, вона ще й перешкоджає виникненню різного роду грибкових мікроорганізмів;
 • широкий розмірний ряд дозволяє вибрати необхідний варіант матеріалу з урахуванням особливостей площі кімнати.

ПВХ плитка вже довгий час представлена ​​на ринку будівельних матеріалів, але в Україні її стали використовувати відносно недавно. Але, незважаючи на це, наші співвітчизники швидко оцінили хороші експлуатаційні якості матеріалу і стали активно використовувати ПВХ плитку для укладання підлог в житлових і нежитлових приміщеннях.

Варто відзначити, що ПВХ плитка має досить привабливий вигляд. Якщо проявити фантазію, в процесі її укладання можна створити креативне, незвичайне покриття для підлоги. Плитку можна викладати в шаховому порядку, ромбами, смугами, врозкид і т.д. Якщо поєднувати кілька кольорів, можна створити оригінальну композицію. Якщо є необхідність, плитки завжди можна розрізати. Зробити це досить легко, використовуючи спеціальні інструменти. Так можна зайнятися аплікацією і створити цікавий малюнок. У магазинах будматеріалів можна вибрати і купити плитку, малюнок якої буде імітацією паркету або мармуру.

Переваги ПВХ плитки:

 • Багатошаровість плитки. Робить її дуже зносостійкого. Зовнішній захисний шар покриття розрахований на величезні навантаження. Так, фахівці, що проводили дослідження, прийшли до висновку, що ПВХ плитка не втратить естетичного вигляду, навіть якщо на неї настануть більше 10 мільйонів разів.
 • Універсальність. Плитка може бути використана для обробки підлоги або стін в будь-яких приміщеннях, як в житлових, так і в комерційних.
 • Легко ріжеться, просто монтується. Завдяки еластичності матеріалу укладку можна виробляти на нерівній поверхні.
 • Практичність. Матеріал не деформується від поперечних ударів, має властивості амортизації і теплоізоляції.
 • Можливість купити самоклеючий матеріал. Деякі моделі плиток ПВХ представлені з самоклеючим шаром. Монтувати таке покриття ще легше.
 • Антистатична. Можна очищати з використанням хімічних миючих складів.
  Влагоустойчива. Можна укладати в приміщеннях з підвищеною вологістю.
 • Доступна вартість. Не потрібно використовувати підкладку для укладання.

Недоліки у плиток ПВХ також є, але їх зовсім мало. Одним з головних недоліків такого виду матеріалу вважають склад, так як плитки виробляють виключно з штучних компонентів. Але це не означає, що таке покриття не безпечно. ПВХ плитка екологічно чистий матеріал, який можна використовувати для монтажу в житловому приміщенні.

Рекомендації з укладання

Укладання плиток можна виробляти на різні поверхні. Але для цього, їх спочатку потрібно підготувати:

дерев'яна підлога обробляють вирівнює складом, прибирають стирчать цвяхи;
підлога з плит слід вирівняти, якщо є така необхідність, закрити шви;
бетонну підлогу також варто вирівняти, позбавитися від тріщин і виступів.
Перед монтажем плит з ПВХ поверхню, на яку буде проведена укладання, очищають і знежирюють. Для цього можна використовувати пилосос і обезжирюючих склад.

Коли підготовчий етап завершено, можна приступати до укладання. Для цього потрібно взяти ніж з гострим лезом, рулетку, олівець, інструмент для нанесення клею, губку і валик з гуми.

Для того щоб монтаж був виконаний правильно і в підсумку вас порадував хороший результат, приклейте плити «маяки». Так, ви будете бачити, де знаходиться центр, і здійснювати укладання з урахуванням особливостей приміщення.

Клеїть для закріплення матеріалу наносять шпателем з зубцями. Такий інструмент дозволить запобігти потраплянню грудок під плити.