Застосування і класи ковроліну

Ковролін - універсальне підлогове покриття для житлових і комерційних приміщень. Завдяки своїй універсальності він залишається популярним з моменту появи на ринку, матеріал має високий рівень зносостійкості, що дозволяє використовувати його в місцях з великою прохідністю, володіє хорошими показниками звукоізоляції, безпеки. Зараз у продажу є різні види ковроліну, вибирати варто в залежності від того, де він буде використовуватися.

Види ковроліну за сферами застосування

Залежно від сфери застосування існують такі види ковроліну:

  1. Домашній (побутовий) - назва говорить сама за себе, цей вид використовується статі в приватному будинку, квартирі або інших місцях з низькою прохідністю. Для виготовлення домашнього ковроліну часто використовують натуральну шерсть, він добре зберігає тепло в приміщенні, володіє звукоізоляцією, створює додатковий затишок в кімнаті. Завдяки довгому ворсу майже не відрізняється від килима, по ньому можна ходити босоніж, чи не відчуваючи дискомфорту.
  2. Напівкомерційний - ідеальний варіант для дитячих ігрових кімнат, дитячих садочків, невеликих офісів, має середні показники зносостійкості, добре зберігає тепло, приглушує шум.
  3. Комерційний - використовується в місцях з високою прохідністю, часто у великих офісах компаній, громадських закладах, торгових центрах, магазинах, готелях, банках, салонах краси. Часто його їм вистилають підлогу в театрах, концертних залах, спортивних залах, університетах, коледжах. Має хороші показники звукоізоляції і зносостійкості, легко піддається очищенню завдяки короткому ворсу або повної його відсутності.
  4. Виставковий - він легкий і зручний в укладанні, використовується для створення тимчасового покриття під час концертів, Показове виступів, виставок, весільних святкувань, корпоративних зустрічей на свіжому повітрі. Крім інших характеристик він володіє хорошою вологостійкістю.

Класифікація ковроліну

Два основних види ковроліну - побутової та комерційний - діляться на класи. Вони розподіляються по довжині ворсу і рівню зносостійкості.

Побутовий ковролін має такі класи:

  • 21 клас - для приміщень з низькою прохідністю (ідеальний для спальні, гостьової кімнати);
  • 22 клас - середня зносостійкість (вітальня, дитяча кімната);
  • 23 клас - високий рівень зносостійкості (підходить для коридорів, сходових майданчиків).

Комерційний ковролін ділиться на такі класи:

  • 31 клас - тільки для приміщень з низькою прохідністю;
  • 32 клас - для невеликих офісів із середньою прохідністю;
  • 33 клас - підходить для приміщень з постійною високою прохідністю (ідеальний варіант для холу готелю, сходового майданчика, офісів великих підприємств, торгових і адміністративних центрів).

Побутовий ковролін коштує дешевше комерційного, це обумовлено тим, другий має велику звукоізоляцію, стійкість до стирання, пожежна безпека.

На які особливості звернути увагу

При виборі ковроліну обов'язково важливо звернути увагу на матеріал, з якого він зроблений. Натуральне покриття більш дороге, використовується в більшості випадків для виготовлення побутових цілей, так як не викликає алергічних реакцій, не має шкідливих випарів.

Синтетичний ковролін дешевше натурального, не вимагає особливого догляду, термін служби складає від 5 до 15 років в залежності від особливостей експлуатації. Для виготовлення використовується поліамід або поліпропілен.

При покупці важливо звернути увагу на колір покриття. Якщо воно буде використовуватися в громадських місцях, важливо звернути увагу на відтінок, на якому не будуть помітні бруд і плями. У житлових приміщеннях можна використовувати будь-яке колірне рішення, яке ідеально підійде під інтер'єр.

Всі деталі та особливості матеріалу важливі, їх варто враховувати, але пам'ятайте - головне це висока якість виробу. Якщо потрібно надійне комфортне покриття для підлоги, яке прослужить багато років, вибирайте оригінальну сертифіковану продукцію відомих офіційних брендів. В процесі експлуатації додержівайтесь нескладних порад щодо догляду, і ковролін буде радувати презентабельним зовнішнім виглядом і функціональністю не один рік.