Переваги і недоліки ковроліну
Ковролін являє собою текстильне покриття, яке кладеться на підлогу. Основна відмінність від звичних для людини килимів полягає в тому, що є можливість покрити всю площу приміщення від стіни до стіни. Кріпити ковролін потрібно спеціальним клеєм або двостороннім скотчем.
Переваги ковроліну
Ковролін має цілу низку переваг, в порівнянні з лінолеумом, плиткою з кераміки і ламінатом. До переваг слід віднести:
- високий рівень комфорту. У приміщеннях, обладнаних ковроліном, створюється затишна домашня обстановка. Також він покриває всю площу підлоги, тому не видніються прогалини, які псують враження про кімнату;
- звукоізоляція. Цей показник не дозволяє дратівливим звукам проникати всередину кімнати, забезпечуючи вам комфортний відпочинок. Також звукоізоляція сприяє формуванню приємною акустики;
- теплоізоляція. Завдяки цьому фактору в кімнаті зберігається тепло, що дозволяє пересуватися по ній босоніж без будь-якого дискомфорту;
- м'якість. За текстурою ковролін нагадує м'який килим, по якому дуже приємно ходити босоніж. Також це буде ідеальний варіант для маленьких дітей, які тільки вчаться ходити;
- поглинання пилу. Завдяки цьому покриття більш безпечно для людей, які страждають від алергії. В процесі лабораторних досліджень було встановлено, що текстильне покриття вбирає в себе пил з повітря. Прибрати його дуже легко звичайним пилососом, тому в приміщенні накопичується менше алергенів.
Після довгих досліджень було доведено, що в приміщеннях, де покладено ковролін, мешканці втомлюються на 10% менше. При цьому враховувалися показники таких покриттів, як килим і керамічна плитка. З цієї причини в кабінетах рекомендується використовувати ковролін, щоб підвищити працездатність персоналу.
Недоліки ковроліну
Незважаючи на величезну кількість переваг, як і всі інші види підлогового покриття, ковролін має низку недоліків. До них відносять:
- швидке вбирання запахів. Тому цей різновид не підходить для кухні та приміщень для куріння;
- низька вологостійкість. Проливати воду на покриття не рекомендується, так як буде погано висихати і можлива поява неприємного запаху.
Останній недолік не відноситься до флокірованого ковроліну, оскільки він виготовлений з ПВХ, що дозволяє йому бути стійким до вологи. Догляд за покриттям досить простий. Потрібно очищати його слабкими миючими речовинами, не заливаючи на довгий час водою.
Якщо ви вирішили купити ковролін і покрити їм кімнату, то постарайтеся заздалегідь вивчити асортимент ринку, щоб придбати якісний і довговічний товар. Незважаючи на високу вартість, можете бути впевненими, що покриття прослужить вам протягом багатьох років, створюючи комфорт і затишну атмосферу.